Ves al contingut
esborrany · dades obertes

Garrigues · Lleida

el Soleràs

308 habitants · 12,5 km² · 25 hab./km² · 381 m · solerassencs · 7 regidories al ple · llistes tancades

Governa IS-AM, la llista més votada, amb majoria absoluta.

Manel Marsan i Segú Alcaldia · IS-AM

el Soleràs, entre els 947 municipis de Catalunya

On cau entre els seus

Comparat amb els 294 municipis de 251 a 1.000 habitants, que és el que vol dir «els seus» a tota la fitxa. Cada barra va del municipi més baix del grup al més alt; la ratlla del mig és la mediana i el punt de coral, aquest municipi.

  1. Deute per habitant2024 · AOC 0 € sense comparació amb els de la seva mida
  2. El que sobra cada any (estalvi net)2024 · AOC -15,5 % més baix que el 98 % dels 294 municipis de la seva mida · mediana 13,7 %
  3. Dies que triga a pagar els proveïdors2024 · AOC 15 dies més alt que el 54 % dels 289 municipis de la seva mida · mediana 14 dies
  4. Rebut mitjà d'IBI2025 · Idescat 202 € més baix que el 73 % dels 294 municipis de la seva mida · mediana 280 €
  5. Preu de l'aigua (subministrament)2025 · ACA 1,57 €/m³ més alt que el 82 % dels 293 municipis de la seva mida · mediana 0,93 €/m³
  6. Recollida selectiva2024 · ARC 38,8 % més baix que el 84 % dels municipis de la seva mida · mediana 57,2 %
  7. Licitacions amb una sola oferta2025–2026 · PSCP 0,0 % sense comparació amb els de la seva mida
  8. Participació a les municipals2023 · Generalitat 76,4 % més alt que el 67 % dels 294 municipis de la seva mida · mediana 72,6 %
  9. Dones al ple2023 · Generalitat 43,0 % més alt que el 54 % dels 291 municipis de la seva mida · mediana 43,0 %
  10. Renda neta per persona2023 · INE · no ho decideix l'ajuntament 13.139 € més baix que el 92 % dels 294 municipis de la seva mida · mediana 15.832 €

Les barres diuen on cau, no cap veredicte: un deute alt pot ser una piscina nova, i un rebut alt, un servei més. Cada fila porta al bloc que ho explica. Per triar les xifres i els municipis hi ha el comparador, i per veure els 947 ordenats, els rànquings.

Què t'hi jugues el 23 de maig del 2027

  • Regidories en joc 7 es reparteixen el 23 de maig del 2027
  • En calen 4 per governar sense pactar amb ningú
  • Les té IS-AM 5 de 7 · majoria absoluta
  • Canvis de mans des del 1979 3 en 12 eleccions · entre els 947 →

Estem preparant una brúixola electoral per a el Soleràs: 25 preguntes sobre el teu poble i què n'ha dit cada candidatura, amb l'evidència al costat. Avisa'm quan s'obri

La lletra petitaLa data és la del calendari electoral: les eleccions municipals se celebren el quart diumenge de maig, i el 2027 cau el 23. Les candidatures no es coneixeran fins a finals d'abril del 2027, quan la Junta Electoral les proclami.

Qui mana, i com hi va arribar

Josep Mascarilla Beà: S-AMUNT · vots: 54 · 29,7 % · regidories: 2 de 7 Joana Rius Aran: S-AMUNT · vots: 54 · 29,7 % · regidories: 2 de 7 Manel Marsan i Segú: IS-AM · al govern · vots: 128 · 70,3 % · regidories: 5 de 7 Emília Farré i Farran: IS-AM · al govern · vots: 128 · 70,3 % · regidories: 5 de 7 Josep Maria Preixens i Flix: IS-AM · al govern · vots: 128 · 70,3 % · regidories: 5 de 7 Luca Sirigatti: IS-AM · al govern · vots: 128 · 70,3 % · regidories: 5 de 7 Dolors Preixens i Flix: IS-AM · al govern · vots: 128 · 70,3 % · regidories: 5 de 7
7 regidories · la ratlla marca la majoria absoluta, que són 4. Cada cercle és una regidoria: es poden comptar
La lletra petitaCalen 4 regidories de 7 per aprovar-hi res tot sol. L'índex de fragmentació que hi havia aquí (partits efectius) s'ha tret: l'hemicicle ja ho ensenya i es pot comptar amb els dits, i el número obligava a explicar-lo cada vegada.

Qui seu al ple

La lletra petitaComposició actual del ple segons el registre de càrrecs electes de la Generalitat. Cada cara porta a la fitxa de la persona; el nom i el càrrec hi són, i també en passar-hi per sobre. Hi surten el nom, el càrrec i el grup, que és el que deriva del càrrec públic; cap dada de contacte. Si hi ha un error o vols que retirem alguna cosa, escriu-nos.

Les alcaldies des del 1979

7 persones han ocupat l'alcaldia del Soleràs des de les primeres eleccions municipals democràtiques.

MandatAlcaldiaPartitDes de
2023-2027 Manel Marsan i Segú IS - AM 17 de juny del 2023
2019-2023 Jordi Sarlé Marfull IS - AM 15 de juny del 2019 segons el Ministeri
2015-2019 Jordi Sarlé Marfull IS - AM 13 de juny del 2015 segons el Ministeri
10 alcaldies anteriors, fins al 1979
MandatAlcaldiaPartitDes de
2011-2015 Jordi Segura Sarlé PSC-PM 11 de juny del 2011 segons el Ministeri
2007-2011 Daniel Seró Mir fins al 18 de desembre del 2008 CIU 16 de juny del 2007
2007-2011 Esteve Vilalta Preixens CIU 18 de desembre del 2008
2003-2007 Daniel Seró Mir CIU 14 de juny del 2003
1999-2003 Daniel Seró Mir CIU 3 de juliol del 1999
1995-1999 Josep Vendrell Pelegrí CIU 17 de juny del 1995
1991-1995 Josep Vendrell Pelegrí CIU 15 de juny del 1991
1987-1991 Josep Vendrell Pelegrí CIU 30 de juny del 1987
1983-1987 Rosend Masip Masip va arribar a mig mandat INDEPENDENTS 21 de novembre del 1983
1979-1983 Rosend Masip Masip INDEPENDENTS 19 d'abril del 1979

Els mandats que surten dues vegades no són cap duplicat: hi va haver un relleu a l'alcaldia sense passar per les urnes.

El que va marcat «segons el Ministeri» —fins quan va durar una alcaldia, alguna data de possessió que a la Generalitat li falta, o un pas sencer— ve dels fulls «Alcaldes por mandato» del Sistema d'Informació Local del Ministeri de Política Territorial, que tampoc no diu mai per què algú plega.

Quant fa que mana el mateix

La lletra petita

Hi ha hagut 3 alternances de força a l'alcaldia, i 7 persones diferents l'han ocupada. La font no publica la data de constitució de les legislatures del 2011 al 2023 i s'ha pres la de la legislatura.

Quant es mou el ple d'una elecció a l'altra. De mitjana, 25,4 de cada 100 escons canvien de família política entre dues eleccions. Zero voldria dir un ple calcat; cent, que no hi queda res del repartiment anterior. La mediana dels 291 municipis de 251 a 1.000 habitants és 26,9. Calculat sobre 9 de 11 trams: els que tenen massa escons de llistes locals no hi entren, perquè allà l'índex mesuraria els noms de les candidatures i no el vot.

Els vots que no van arribar al ple. 6 vots del 2023 —el 3,2 % dels emesos— no van elegir ningú: ni un regidor. La mediana dels 292 municipis de 251 a 1.000 habitants és 7,3 %. Respecte del 2019, −1,7 punts.

Al vot sense regidoria hi entren els vots a candidatures que es van quedar sense cap regidoria, els nuls i els blancs. El denominador són els vots emesos i no el cens: això no parla de qui no va anar a votar —que té el seu propi bloc— sinó de qui hi va anar i va tornar a casa sense representació. No és cap defecte del sistema ni cap veredicte: és una conseqüència de repartir un nombre enter de regidories, i qui llegeix que ho jutgi.

Què ha fet aquest govern amb els comptes

El balanç del mandat

Compara el primer exercici liquidat d'aquest mandat (2023) amb l'últim que consta (2024).

Indicador2023canvi2024Diferència
El que el poble deu, per habitantdeute viu a 31 de desembre dividit pel padró d'aquell any 0 € → 0 € sense canvi
El que sobra cada anyun cop pagat el funcionament i les quotes del deute (estalvi net) -13,5 % ↓ -15,5 % −2,0 % el mandat anterior, −22,2 %
Del que pressuposten per invertir, quant gastensobre el pressupost definitiu d'inversions, amb les modificacions incloses 52,8 % ↓ 45,5 % −7,3 % el mandat anterior, +22,2 %
Invertit per habitantcapítol 6 liquidat 297 € ↑ 668 € +371 € el mandat anterior, +121 €
Part dels ingressos que va a personalno és la plantilla: hi pesen el conveni, l'antiguitat i el que està externalitzat 33,6 % ↑ 40,9 % +7,3 % el mandat anterior, +12,9 %
Dies que triguen a pagar els proveïdorsperíode mitjà de pagament; per sobre de 30 dies és un incompliment 5 dies ↑ 15 dies +10 dies el mandat anterior, −27 dies

Cada any d'aquest mandat s'han quedat sense gastar, de mitjana, 166.865 € del pressupost d'inversions. No se sumen els anys: els crèdits que no es gasten es traspassen al següent i es tornarien a comptar. Un pressupost d'inversions molt poc executat sol voler dir que s'ha pressupostat de més, no necessàriament que no s'hagi fet res.

La lletra petitaHi ha 2 exercicis liquidats dels 4 que té el mandat: les liquidacions triguen, i el darrer any encara no hi és. Que una xifra millori o empitjori no vol dir que s'hagi fet bé o malament: vol dir que ha canviat.

Com queda respecte dels seus

Comparat amb els 294 municipis catalans de 251 a 1.000 habitants. No destaca en cap indicador i va endarrerit en 2.

La lletra petitaCada barra és la posició dins del grup, i sempre vol dir el mateix: com més llarga, millor està aquest municipi en aquell indicador. Comparar-lo amb tot Catalunya barrejaria Barcelona amb pobles de tres-cents habitants i no voldria dir res.

Deute per habitant, any a any

0 €100 €200 €300 €400 €500 € SarléMarsan 201520172019202120232025 Deute per habitant: 2015 · 271 € · mediana dels seus: 192 € · banda dels seus: de 0 € a 498 € · respecte a la mediana: +79 € · +41 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2016 · 219 € · mediana dels seus: 141 € · banda dels seus: de 0 € a 404 € · respecte a la mediana: +78 € · +55 % · respecte al 2015: −52 € · −19 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2017 · 173 € · mediana dels seus: 58 € · banda dels seus: de 0 € a 263 € · respecte a la mediana: +115 € · +198 % · respecte al 2016: −46 € · −21 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2018 · 115 € · mediana dels seus: 4 € · banda dels seus: de 0 € a 185 € · respecte a la mediana: +111 € · +2775 % · respecte al 2017: −58 € · −34 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2019 · 0 € · mediana dels seus: 1 € · banda dels seus: de 0 € a 156 € · respecte a la mediana: −1 € · −100 % · respecte al 2018: −115 € · −100 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2020 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 92 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2019: 0 € · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2021 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 94 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2020: 0 € · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2022 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 148 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2021: 0 € · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2023 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 200 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2022: 0 € · mandat: Marsan (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2024 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 168 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2023: 0 € · mandat: Marsan (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2025 · 1 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 132 € · respecte a la mediana: +1 € · respecte al 2024: +1 € (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre) 0 €200 €400 € Sarlé 2015201920232025 Deute per habitant: 2015 · 271 € · mediana dels seus: 192 € · banda dels seus: de 0 € a 498 € · respecte a la mediana: +79 € · +41 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2016 · 219 € · mediana dels seus: 141 € · banda dels seus: de 0 € a 404 € · respecte a la mediana: +78 € · +55 % · respecte al 2015: −52 € · −19 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2017 · 173 € · mediana dels seus: 58 € · banda dels seus: de 0 € a 263 € · respecte a la mediana: +115 € · +198 % · respecte al 2016: −46 € · −21 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2018 · 115 € · mediana dels seus: 4 € · banda dels seus: de 0 € a 185 € · respecte a la mediana: +111 € · +2775 % · respecte al 2017: −58 € · −34 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2019 · 0 € · mediana dels seus: 1 € · banda dels seus: de 0 € a 156 € · respecte a la mediana: −1 € · −100 % · respecte al 2018: −115 € · −100 % · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2020 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 92 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2019: 0 € · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2021 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 94 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2020: 0 € · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2022 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 148 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2021: 0 € · mandat: Sarlé (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2023 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 200 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2022: 0 € · mandat: Marsan (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2024 · 0 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 168 € · respecte a la mediana: 0 € · respecte al 2023: 0 € · mandat: Marsan (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)Deute per habitant: 2025 · 1 € · mediana dels seus: 0 € · banda dels seus: de 0 € a 132 € · respecte a la mediana: +1 € · respecte al 2024: +1 € (font: Consorci AOC, deute viu a 31 de desembre)
aquest municipi la meitat central dels municipis de 251 a 1.000 habitants la seva mediana
Deute per habitant, amb la meitat central dels municipis de 251 a 1.000 habitants
AnyDeute per habitant Mediana del grup
2015271 € 192 €
2016219 € 141 €
2017173 € 58 €
2018115 € 4 €
20190 € 1 €
20200 € 0 €
20210 € 0 €
20220 € 0 €
20230 € 0 €
20240 € 0 €
20251 € 0 €
La lletra petitaDeute viu a 31 de desembre de cada any, dividit pel padró d'aquell any; l'últim exercici tancat que consta és el 2024. Les comparacions són amb els 294 municipis catalans de 251 a 1.000 habitants, no amb tot Catalunya: comparar un poble amb Barcelona no diu res. Això no és una nota al govern: diu com estan els comptes, no si algú ho ha fet bé.

Com ha anat aquests quatre anys

El que ha canviat des del començament del mandat, i el mateix canvi als municipis de la seva mida.

La xifra de la dreta és el mateix canvi als municipis de la seva mida. Un poble que millora menys que els seus no ha millorat: s'ha quedat enrere, i al revés. No hi posem cap veredicte: hi són les dues xifres i qui llegeix que jutgi.

La lletra petitaDe l'aigua només se'n compara el tram del subministrament, que és l'únic que vol dir el mateix a tots els municipis. El cànon el fixa la Generalitat i no compta com a decisió municipal.La població no la decideix l'ajuntament. Un ajuntament no decideix qui neix, qui mor ni qui es muda. Aquestes xifres descriuen el poble, no la gestió del consistori, i el que sí que en depèn és què hi fa a partir d'aquí: llars d'infants, atenció domiciliària, habitatge.

On han posat els diners, servei a servei

el zero aquest municipi el mateix canvi als municipis de 251 a 1.000 habitants
Canvi de la despesa per habitant del 2023 al 2024, amb el mateix canvi als municipis de 251 a 1.000 habitants
QuèCanvi de la despesa per habitant del 2023 al 2024Municipis de 251 a 1.000 habitants
Instal·lacions esportives+91,2 €/hab0,0 €/hab
Aigua potable−14,9 €/hab+16,3 €/hab
Enllumenat públic−8,9 €/hab−3,8 €/hab
Serveis socials−4,9 €/hab+1,1 €/hab
Òrgans de govern+3,1 €/hab+1,2 €/hab
Escombraries i residus−2,8 €/hab+1,0 €/hab
Deute públic+0,0 €/hab0,0 €/hab
La lletra petitaEuros per habitant liquidats, del 2023 al 2024, en euros corrents i sense descomptar la inflació. Gastar-hi més no vol dir fer-ho millor: vol dir haver-hi posat més diners. La ratlla grisa és el mateix canvi als municipis de la seva mida. Els programes on l'ajuntament no hi posava res ni al començament ni al final del mandat no hi surten. D'aquest ajuntament no en tenim la liquidació del 2025.

Com ha anat la seguretat

El Ministeri de l'Interior només publica el balanç de criminalitat dels municipis de més de 20.000 habitants —70 a Catalunya—, i aquest no hi és. El que es publica per a tot Catalunya —els fets penals que coneixen els Mossos— va per àrea bàsica policial, que agrupa municipis sencers, i no es pot atribuir a un poble sol: val més cap xifra que una xifra d'una altra banda.

Què hi decideix l'ajuntament. La seguretat aquí la porten sobretot els Mossos d'Esquadra i, als ports, aeroports i fronteres, la Policia Nacional i la Guàrdia Civil. El que hi posa l'ajuntament és la policia local, les ordenances de civisme, l'enllumenat i l'urbanisme: l'entorn on passen les coses, no la investigació dels delictes.

Quants vehicles hi ha

El 2024 hi havia 392 vehicles domiciliats: 1.265 per cada 1.000 habitants, i 61 de cada 100 són turismes.

Mena de vehicle2024del parcper 1.000 hab.
Turismes 240 61,2 % 774
Motocicletes 35 8,9 % 113
Camions, furgonetes i tractors industrials 83 21,2 % 268
Autobusos i altres 34 8,7 % 110
Total 392 100,0 % 1.265

Compta els vehicles amb permís de circulació domiciliats al municipi a final d'any, no els que hi circulen: un poble amb una empresa de lloguer o una flota d'autocars pot tenir més vehicles que veïns. Els ciclomotors no hi són.

Què hi decideix l'ajuntament. El permís de circulació el dona la DGT, i que hi hagi més o menys vehicles depèn de si hi ha tren o autobús, de si el poble és dispers i de si hi ha empreses que hi domicilien flotes. El que hi posa l'ajuntament és l'impost de vehicles, l'aparcament regulat, els carrils bici i la zona de baixes emissions si en té.

Font: Idescat, a partir de la DGT., parc de vehicles del 2024, actualitzat el 2025-11-10, consultat el 2026-09-03. La taxa es fa amb el padró del 2024 (310 habitants). La comparació és amb els municipis del mateix tram de població i només amb els que tenen la dada.

Els diners: quants són, d'on surten i on van

Quant gasta en total

El que aquest ajuntament ha acabat gastant, abans de mirar en què.

D'aquest exercici no en tenim què és habitual als municipis de la seva mida, i per tant la xifra va sola. Sense comparació no diu si és molta o poca.

Això és una liquidació, no un pressupost. El pressupost és el que el ple aprova abans de començar l'any; la liquidació és el que l'ajuntament ha acabat reconeixent com a obligació, amb les modificacions de l'exercici incloses. No són la mateixa cosa i barrejar-les seria un error: del pressupost aprovat no hi ha cap font amb la mateixa definició per als 947 municipis, i per això aquesta pàgina no en publica cap xifra.

L'exercici 2025 no consta liquidat: d'aquell any no en consta cap xifra, la línia el salta, i un forat no és un zero.

La lletra petitaObligacions reconegudes netes, en euros corrents i sense descomptar la inflació. Els euros per habitant de cada exercici es divideixen pel padró d'aquell any. Liquidació del pressupost per programes, Consorci AOC, a partir de les liquidacions dels ens locals.

D'aquest ajuntament en tenim quant gasta però no en què: el desglossament per impostos i per àrees surt de la liquidació que publica la Generalitat, i la d'aquest municipi no hi és. Són 112 dels 947, i entre ells hi ha ciutats grans com Badalona. No vol dir que l'ajuntament no la reti ni que hi hagi res a amagar: la immensa majoria la publiquen al seu portal de transparència, però en un format que no es pot comparar amb el de la resta.

Què paga la gent

El que costa l'aigua, el que surt al rebut de l'IBI i els tipus que vota el ple, amb els avisos que fan que aquestes xifres es puguin comparar sense mentir.

L'aigua

Subministrament, el tram comparable
1,568 € per metre cúbic, el 2025 Als 293 municipis de 251 a 1.000 habitants el més habitual són 0,930 €.
Cànon de l'aigua
0,433 € per metre cúbic · no és municipal El cànon de l'aigua el fixa la Generalitat, no l'ajuntament: és idèntic el 2023 i el 2025 a 913 dels 947 municipis i no compta com a decisió municipal.
Total del rebut
2,084 € per metre cúbic, segons el full de l'ACA, cànon inclòs · inclou el clavegueram i la depuració
Gestió
gestió directa, a càrrec de Ajuntament D'El Soleràs
Tarifa social
De tarifa social, la font no en diu res. Una casella buida no està definida al full de l'ACA: no vol dir que el municipi no tingui tarifa social, vol dir que la font no ho diu.
Canvi del 2023 al 2025
+26,7 % de 1,238 € a 1,568 € · als 150 de la seva mida amb la variació interpretable, +17,3 %
La lletra petitaPreus del full de tarifes de l'Agència Catalana de l'Aigua, actualitzat el 2025-07-11. Aquest municipi va revisar les tarifes el 2025-04-04. La xifra que es pot comparar entre municipis és la del subministrament.

L'IBI

Del 2023 al 2025 el rebut mitjà ha passat de 202 € a 202 € (+0,4 %). Als 292 municipis de la seva mida on la variació és atribuïble al ple, la mediana ha estat +2,5 %.

La lletra petitaRebut mitjà = quota íntegra dividida pels rebuts. No és el tipus impositiu. No és el tipus impositiu que vota el ple: dos pobles amb el mateix tipus tenen rebuts diferents si el cadastre els valora diferent. Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI), taula 173 · Idescat.

Els tipus que vota el ple

Activitats (IAE), màxim
1,2
IBI urbà
0,6 %
Cotxe de 12-16 CV
122,29 €
Última revisió cadastral
1989
La lletra petitaTipus vigents el 2025, tal com els declara cada ajuntament al mateix formulari. No els comparem amb els d'altres municipis a propòsit: un tipus més alt no vol dir un rebut més alt, perquè el que mana és el valor cadastral i la majoria de municipis el tenen revisat fa dècades. El que es paga de veritat és el rebut mitjà de més amunt, en euros.

Què costa el govern, i què se'n pot saber

El que l'ajuntament dedica a retribuir els membres del seu govern, què en publica de cada regidoria i qui, a més, té un càrrec en un altre ens. Cap xifra de sou individual: la que publiquen els ajuntaments és només la part que paguen ells, i publicar-la exculparia.

Comparat amb els 265 municipis de 251 a 1.000 habitants dels quals en tenim la liquidació.

Del 2023 al 2024, el que l'ajuntament hi dedica ha passat de 10.839 € a 11.939 € (+10,1 %).

La lletra petitaEuros corrents, sense descomptar la inflació. «Per regidoria» és el total del municipi dividit pels escons del ple, no el que cobra cap regidor: en la majoria de plens només una part dels membres té dedicació. Les dietes i les indemnitzacions de l'article 23 inclouen el personal i no només els electes, i no se sumen mai amb les retribucions dels òrgans de govern.

Què contracta, i amb quanta competència

Quant ha adjudicat aquest ajuntament i quantes de les seves licitacions van rebre una sola oferta, comparat amb els municipis de la seva mida.

Una sola oferta no vol dir que res s'hagi fet malament: hi ha serveis amb un únic proveïdor possible a la comarca. Vol dir que en aquell concurs no hi va haver competència, i qui llegeix que ho jutgi.

La font només publica adjudicacions de l'1 de gener del 2025 al 21 d'agost del 2026: és una finestra curta i no s'hi pot llegir cap tendència. Els noms de les empreses adjudicatàries hi són i aquí no es publiquen; qui vulgui saber qui ha guanyat cada contracte té l'enllaç a la plataforma.

La lletra petitaFont: Plataforma de Serveis de Contractació Pública (PSCP), via dades obertes de l'AOC.

Les escombraries: el que costen i el que se'n recull

Els euros que hi van i el que se'n recull bé, any a any i amb la mateixa base temporal. És l'única manera de mirar un pressupost i veure què n'ha sortit.

Despesa en escombraries i taxa de recollida selectiva, any a any
AnyEscombrariesRecollida selectiva
202378,6 €39,7 %
202475,8 €38,8 %
2025sense liquidar—
Recollida selectiva
Quilos per habitant
La lletra petitaQuants diners costa recollir les escombraries, que és la despesa que tothom paga per taxa i tothom veu passar pel carrer. La despesa és en euros per habitant d'obligacions reconegudes netes, sense descomptar la inflació. Dels 945 ajuntaments que van liquidar el 2024, 816 hi destinen alguna cosa i 129 no hi destinen ni un euro. «liquidacio: false» vol dir que aquell exercici encara no s'ha liquidat i no en sabem res. Un import de 0 € vol dir que l'ajuntament ha presentat els comptes i no hi ha destinat cap euro.

No hi posem cap veredicte: gastar-hi més no vol dir fer-ho millor, i reciclar més amb menys diners tampoc no vol dir que la despesa sobri. Hi són les dues sèries i les dels seus.

El ple, elecció a elecció

L'ajuntament ha canviat de mans 3 vegades en 12 eleccions.

  • CUP
  • ERC
  • PSC
  • CiU
  • Junts
  • Llistes locals
L'alçada de cada tros és la seva part del ple. La ratlla horitzontal és la majoria absoluta: qui la travessa, governa sol. Sota cada columna, l'any i les regidories que tenia el ple. La força més votada porta un contorn gruixut.
La lletra petitaCada columna és el ple sortit d'una elecció, i cada tros, una força. Comparem per força i no per sigles perquè les coalicions locals es rebategen sovint: el mateix partit hi surt com a PSC-PSOE, PSC-PM i PSC-CP segons l'any. Les llistes sense marca supramunicipal van totes juntes com a «llistes locals». Les tres últimes, candidatura a candidatura. Regidories obtingudes el 2015, el 2019 i el 2023, ara sí amb el nom exacte de cada llista.
Regidories per candidatura a cada elecció
2023
5IS-AM 2S-AMUNT
  • IS-AM 5
  • S-AMUNT 2
2019
6IS - AM 1JUNTS
  • IS - AM 6
  • JUNTS 1
2015
5IS - AM 2CiU
  • IS - AM 5
  • CiU 2
Els noms van tal com estan inscrits, amb les majúscules i els guions de la font: «BARCELONA EN COMÚ-ECG» i «ERC-MESBcnCO-ACatSí» estan escrits així de debò. No els endrecem perquè dins d'aquests noms hi ha sigles de partits i de coalicions, i posar-les en minúscula convertiria una marca registrada en una altra cosa.

Qui hi va anar a votar

On cau entre els de la seva mida, el 2023 els 294 municipis de 251 a 1.000 habitants
aquest municipi, 76,4 %
  • El més baix 32,4 %
  • La mediana del grup el municipi del mig72,6 %
  • El més alt 94,2 %

El cens i la participació des del 1979

El 2023 el cens electoral era de 246 persones i hi van votar 188, el 76,4 %. Des del 1979 el cens ha minvat un 44,7 %: el màxim va ser el del 1979 (445) i el mínim el del 2023 (246). La participació més alta va ser la del 2007 (88,3 %) i la més baixa la del 1983 (19,6 %).

Les xifres, elecció a elecció
EleccióCensVotantsParticipacióMediana dels de la seva midaEn blanc
197944516837,8 %67,1 %4
19834348519,6 %70,6 %0
198741728869,1 %72,2 %7
199140130475,8 %75,1 %4
199538934287,9 %80,1 %7
199938127471,9 %77,3 %44
200335831186,9 %81,4 %5
200733429588,3 %79,8 %3
201129726087,5 %78,3 %2
201526821881,3 %75,3 %3
201925420580,7 %79,0 %8
202324618876,4 %72,6 %5

Què hi decideix l'ajuntament. El cens el fa l'Oficina del Cens Electoral a partir del padró, i que creixi o minvi és demografia: gent que arriba, gent que marxa i gent que fa divuit anys. La participació depèn de la mida del municipi i de com de disputada és l'elecció; un ajuntament hi pot posar informació i meses a prop, i poca cosa més.

Font: Processos electorals · Participació, Generalitat de Catalunya, Subdirecció General de Processos Electorals i Democràcia Directa, 1979-2023, consultat el 2026-09-03. La participació és votants sobre cens, calculada aquí. La mediana és la dels municipis de 251 a 1.000 habitants segons el padró d'avui, també a les eleccions antigues, i només amb els que tenen la dada.

Qui hi viu

El cens del 2025 hi compta 313 persones. Del 2023 ençà, −8 persones (−2,5 %), quan als 294 municipis de la seva mida la variació habitual ha estat +0,7 %.

Això no ho decideix l'ajuntament. Un ajuntament no decideix qui neix, qui mor ni qui es muda. Aquestes xifres descriuen el poble, no la gestió del consistori, i el que sí que en depèn és què hi fa a partir d'aquí: llars d'infants, atenció domiciliària, habitatge.

Les edats, el 2025: el pes de cada tram sobre la població censada
EdatAquíDes del 2021A tot CatalunyaDel 2023 al 2025Als 294 de la seva mida
De 0 a 15 anys 10,5 % 14,4 % −0,7 punts −0,6 punts
De 65 anys o més 35,1 % 19,7 % +2,4 punts +0,5 punts
Edat mitjana 52,0 anys 43,7 anys +1,2 anys +0,4 anys

Població. Per grups d'edat · Idescat

També: 4 infants de 0 a 2 anys Població. Per grups d'edat · Idescat · 25 persones de 85 anys o més Població. Per grups d'edat · Idescat · 5 hi consten al padró però viuen a l'estranger Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe · Idescat.

Padró i cens, els anys que falten, i les dues xifres de l'origen

Al padró n'hi ha 308 i al cens 313: 5 persones menys al padró (−1,6 %). El padró compta persones empadronades i el cens estima qui hi resideix. Als municipis turístics el padró sol anar per sobre. Persones inscrites al padró municipal d'habitants a 1 de gener. Compta empadronats, no residents: qui viu al poble sense empadronar-s'hi no hi surt, i qui hi manté l'empadronament sense viure-hi sí.

Persones que no tenen la nacionalitat espanyola. NO és el mateix que haver nascut fora: n'hi ha que han nascut aquí, i n'hi ha de nascudes fora que sí que tenen nacionalitat espanyola.

Els percentatges d'aquest bloc —d'on ve la gent i quines edats hi ha— no poden anar tan enrere: surten del cens de població, que l'Idescat publica any a any des del 2021 i que abans no existeix amb aquesta definició. El padró sí que hi va, i és l'única sèrie d'aquest bloc que s'ha pogut allargar.

D'on ve la gent: dues xifres que no compten el mateix. El 2025, 45 persones (14,4 %) tenen nacionalitat estrangera i 45 persones (14,4 %; a tot Catalunya, 25,1 %) han nascut a l'estranger. Persones nascudes fora d'Espanya, tinguin la nacionalitat que tinguin. NO és el mateix que ser estranger: la majoria de qui fa anys que hi viu té nacionalitat espanyola. Població. Per lloc de naixement · Idescat

Entre les dues xifres hi ha 0 persones de diferència. Són dos recomptes de coses diferents, no dues estimacions de la mateixa cosa. Ni la suma ni la resta de tots dos vol dir res.

Les edats, què compta cada fila: Persones de 0 a 15 anys sobre el total de població censada, tal com ho calcula l'Idescat. Persones de 65 anys o més sobre el total de població censada, tal com ho calcula l'Idescat. Edat mitjana de la població censada, calculada per l'Idescat.

De la renda: La sèrie acaba el 2023, que és l'any en què es va constituir aquest ajuntament. No hi ha cap any de dades posterior a les eleccions: el que es veu aquí és el mandat anterior.

La renda surt de l'Instituto Nacional de Estadística (INE) (Atlas de distribución de renta de los hogares (ADRH)), extret el 2026-08-30. L'INE tapa per secret estadístic la renda dels municipis més petits. Un municipi sense xifra no és un municipi sense renda. Mediana dels municipis catalans amb dada, no la renda de Catalunya: dona el mateix pes a Barcelona que a un poble de trenta habitants.

Cada xifra s'ha de presentar amb l'enllaç que ha donat l'API, tal com l'ha donat. No se'n pot construir cap ni modificar-ne cap. Les condicions d'ús de les seves API són a idescat.cat; la llista de taules d'aquest municipi és al peu de la pàgina.

Dones i homes

De 0,0 % a 5,1 %: 3 municipis · part del grup: 1 % de 291De 5,1 % a 10,1 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 10,1 % a 15,2 %: 24 municipis · part del grup: 8,2 % de 291De 15,2 % a 20,2 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 20,2 % a 25,3 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 25,3 % a 30,4 %: 79 municipis · part del grup: 27 % de 291De 30,4 % a 35,4 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 35,4 % a 40,5 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 40,5 % a 45,5 %: 100 municipis, aquest entre ells · part del grup: 34 % de 291De 45,5 % a 50,6 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 50,6 % a 55,6 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 55,6 % a 60,7 %: 67 municipis · part del grup: 23 % de 291De 60,7 % a 65,8 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 65,8 % a 70,8 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 70,8 % a 75,9 %: 17 municipis · part del grup: 5,8 % de 291De 75,9 % a 80,9 %: 0 municipis · part del grup: 0 % de 291De 80,9 % a 86,0 %: 1 municipi · part del grup: 0,3 % de 291 0,0 % 86,0 % 43,0 %
106 dels 291 municipis de 251 a 1.000 habitants en tenen menys de dones al ple; la mediana del grup és 43,0 %.
La lletra petitaLa mediana és la del ple, que és l'única de les tres xifres que es pot comparar amb la resta de municipis: de les llistes i dels caps de llista no en tenim el recompte de tothom. La llei electoral demana llistes equilibrades —ni més d'un 60 % ni menys d'un 40 % de cap sexe—, i això és de les llistes, no del resultat.

Què en sabem i què no

Tenim indexades 21 actes de sessions des del juny del 2023, l'última del 13 d'agost del 2024.

El seu portal de transparència publica 125 dels 159 apartats que li tocarien (79 %).

Els 9 apartats que hi consten publicats, un per un
  • Retribucions, indemnitzacions i dietes 89 % actualitzat el 2016
  • Declaracions de béns i activitats dels càrrecs 82 % actualitzat el 2016
  • Ordre del dia dels plens 94 %
  • Opinions i propostes dels grups municipals 74 %
  • Compte general (els comptes anuals) 100 %
  • Execució del pressupost, trimestre a trimestre 92 %
  • Auditories de comptes 81 %
  • Contractes adjudicats i per quin procediment 78 %
  • Ajuts i subvencions atorgats 89 % actualitzat el 2024
La barra de cada apartat és quants dels 936 ajuntaments catalans el publiquen. El que no surti en aquesta llista no vol dir que l'ajuntament no ho publiqui: el conjunt del Consorci AOC no distingeix entre un apartat que no s'ha omplert i un que no hi consta, i no volem acusar ningú d'opac amb una dada que no ho diu.

Els papers d'aquest mandat

El cartipàs del mandat 2023-2027 és el document que diu quina àrea porta cada regidoria i quines competències s'han delegat. Publicat el 18 de novembre del 2024. Cartipàs municipal per al mandat 2023-2027.

3 ordenances i reglaments s'han aprovat des del 2023. Els últims:

La lletra petitaFonts: Cartipàs: organització política (CIDO), via dades obertes de l'AOC · Ordenances reguladores i reglaments (CIDO), via dades obertes de l'AOC.
Les actes: què n'hem llegitLes actes d'aquest municipi les tenim indexades però no llegides: buidar-les punt per punt es fa als municipis de més de 20.000 habitants, on una votació dividida és una notícia i no una excepció. Fins que hi arribem, tot el que hi ha en aquesta pàgina surt de dades obertes i de càlculs que qualsevol pot repetir.

Tot el que hi ha en aquesta pàgina, en CSV i en JSON, amb l'esquema documentat de cada camp i la seva font.

D'on surt tot això

La lletra petitaEls càlculs derivats —qui governa contra qui va guanyar, els canvis d'alcaldia a mig mandat, la fragmentació i la paritat— són nostres i es poden reproduir amb el codi del projecte.