Noguera · Lleida
Tiurana
69 habitants · 15,6 km² · 4,4 hab./km² · 387 m · tiuranencs · 3 regidories al ple · Llistes obertes
Governa CM, la llista més votada, amb majoria absoluta, i l'alcaldia ha canviat a mig mandat.
Genís Villarte Artigues Alcaldia · CMdes del 16 de gener del 2026 · abans, Ángel Villarte Canes
- Gasta per habitant 8.077 € liquidat el 2025
- Deu per habitant 551 € l'exercici 2025
- Rebut mitjà d'IBI 350 € el més habitual als de la seva mida són 187 € entre els 947 →
- Va anar a votar 91,4 % 12,2 punts més que el poble del mig de la seva mida entre els 947 →
- Mana des de CM des del 2019 · 2 legislatures la llista més votada
On cau entre els seus
Comparat amb els 32 municipis fins a 100 habitants, que és el que vol dir «els seus» a tota la fitxa. Cada barra va del municipi més baix del grup al més alt; la ratlla del mig és la mediana i el punt de coral, aquest municipi.
- Deute per habitant2025 · AOC 551 € sense comparació amb els de la seva mida
- El que sobra cada any (estalvi net)2025 · AOC 17,5 % més baix que el 52 % dels 32 municipis de la seva mida · mediana 18,3 %
- Dies que triga a pagar els proveïdors2025 · AOC 8 dies més baix que el 85 % dels 31 municipis de la seva mida · mediana 15 dies
- Rebut mitjà d'IBI2025 · Idescat 350 € més alt que el 89 % dels 32 municipis de la seva mida · mediana 187 €
- Preu de l'aigua (subministrament)2025 · ACA sense dada d'aquest municipi no en tenim la xifra
- Recollida selectiva2024 · ARC 45,6 % més alt que el 55 % dels municipis de la seva mida · mediana 43,4 %
- Licitacions amb una sola oferta2025–2026 · PSCP 0,0 % sense comparació amb els de la seva mida
- Participació a les municipals2023 · Generalitat 91,4 % més alt que el 80 % dels 32 municipis de la seva mida · mediana 79,1 %
- Dones al ple2023 · Generalitat sense dada d'aquest municipi no en tenim la xifra
- Renda neta per persona2023 · INE · no ho decideix l'ajuntament sense dada d'aquest municipi no en tenim la xifra
Les barres diuen on cau, no cap veredicte: un deute alt pot ser una piscina nova, i un rebut alt, un servei més. Cada fila porta al bloc que ho explica. Per triar les xifres i els municipis hi ha el comparador, i per veure els 947 ordenats, els rànquings.
Què t'hi jugues el 23 de maig del 2027
- Regidories en joc 3 es reparteixen el 23 de maig del 2027
- En calen 2 per governar sense pactar amb ningú
- Les té CM 2 de 3 · majoria absoluta
- Canvis de mans des del 1979 7 en 12 eleccions · entre els 947 →
Aquí es vota diferent. Tiurana funciona amb llistes obertes: no es tria una llista tancada, i per això la brúixola hi tindrà un altre format.
Estem preparant una brúixola electoral per a Tiurana: 25 preguntes sobre el teu poble i què n'ha dit cada candidatura, amb l'evidència al costat. Avisa'm quan s'obri
La lletra petita
La data és la del calendari electoral: les eleccions municipals se celebren el quart diumenge de maig, i el 2027 cau el 23. Les candidatures no es coneixeran fins a finals d'abril del 2027, quan la Junta Electoral les proclami.Qui mana, i com hi va arribar
- CM 2 regidories 30 vots · 56,6 % · 15 vots per regidoria
- IT-AM 1 regidoria 15 vots · 28,3 % · 15 vots per regidoria
La lletra petita
Calen 2 regidories de 3 per aprovar-hi res tot sol. L'índex de fragmentació que hi havia aquí (partits efectius) s'ha tret: l'hemicicle ja ho ensenya i es pot comptar amb els dits, i el número obligava a explicar-lo cada vegada.Qui seu al ple
CM 2
La lletra petita
Composició actual del ple segons el registre de càrrecs electes de la Generalitat. Cada cara porta a la fitxa de la persona; el nom i el càrrec hi són, i també en passar-hi per sobre. Hi surten el nom, el càrrec i el grup, que és el que deriva del càrrec públic; cap dada de contacte. Si hi ha un error o vols que retirem alguna cosa, escriu-nos.Les alcaldies des del 1979
5 persones han ocupat l'alcaldia de Tiurana des de les primeres eleccions municipals democràtiques.
| Mandat | Alcaldia | Partit | Des de |
|---|---|---|---|
| 2023-2027 | Ángel Villarte Canes segons Wikidata | — | 17 de juny del 2023 |
| 2023-2027 | Genís Villarte Artigues | Junts | 16 de gener del 2026 |
| 2019-2023 | Àngel Villarte Canes | JxCAT | 15 de juny del 2019 segons el Ministeri |
| 2015-2019 | Àngel Villarte Canes | CiU | 13 de juny del 2015 segons el Ministeri |
10 alcaldies anteriors, fins al 1979
| Mandat | Alcaldia | Partit | Des de |
|---|---|---|---|
| 2011-2015 | Àngel Villarte Canes | Convergència i Unió | 11 de juny del 2011 segons el Ministeri |
| 2007-2011 | Antoni Armengol Serra fins al 6 d'octubre del 2009 | PSC-PM | 16 de juny del 2007 |
| 2007-2011 | Ángel Villarte Canes segons Wikidata | — | 23 de maig del 2011 |
| 2003-2007 | Antoni Armengol Serra | CIU | 14 de juny del 2003 |
| 1999-2003 | Antoni Armengol Serra | CIU | 3 de juliol del 1999 |
| 1995-1999 | Antoni Armengol Serra | PP | 17 de juny del 1995 |
| 1991-1995 | Josep Soldevila Solsona | CIU | 15 de juny del 1991 |
| 1987-1991 | Josep Soldevila Solsona | CIU | 30 de juny del 1987 |
| 1983-1987 | Josep Soldevila Solsona | CIU | 23 de maig del 1983 |
| 1979-1983 | Josep Maria Tuca Mitjana | UCD | 19 d'abril del 1979 |
Els mandats que surten més d'una vegada no són cap duplicat: hi va haver un relleu a l'alcaldia sense passar per les urnes.
El que va marcat «segons Wikidata» no és a l'historial de la Generalitat: són passos, motius de relleu o noms sencers de partit que Wikidata (dades CC0) sí que té, afegits sense treure res de la font oficial.
El que va marcat «segons el Ministeri» —fins quan va durar una alcaldia, alguna data de possessió que a la Generalitat li falta, o un pas sencer— ve dels fulls «Alcaldes por mandato» del Sistema d'Informació Local del Ministeri de Política Territorial, que tampoc no diu mai per què algú plega.
Quant fa que mana el mateix
- Fa que mana Junts 7 anys des del 2019 · 2 legislatures seguides
- La mateixa persona 0 anys Genís Villarte Artigues
- Vots sense regidoria 20,8 % 11 vots del 2023 · la mediana dels seus, 14,7 %
La lletra petita
Hi ha hagut 6 alternances de força a l'alcaldia, i 5 persones diferents l'han ocupada. La font no publica la data de constitució de les legislatures del 2011 al 2023 i s'ha pres la de la legislatura.
Quant es mou el ple d'una elecció a l'altra. De mitjana, 53,3 de cada 100 escons canvien de família política entre dues eleccions. Zero voldria dir un ple calcat; cent, que no hi queda res del repartiment anterior. La mediana dels 30 municipis fins a 100 habitants és 18,9. Calculat sobre 9 de 10 trams: els que tenen massa escons de llistes locals no hi entren, perquè allà l'índex mesuraria els noms de les candidatures i no el vot.
Els vots que no van arribar al ple. 11 vots del 2023 —el 20,8 % dels emesos— no van elegir ningú: ni un regidor. Si haguessin tingut traducció, serien 0,6 regidories. La mediana dels 23 municipis fins a 100 habitants és 14,7 %. Respecte del 2019, −11,0 punts.
Al vot sense regidoria hi entren els vots a candidatures que es van quedar sense cap regidoria, els nuls i els blancs. El denominador són els vots emesos i no el cens: això no parla de qui no va anar a votar —que té el seu propi bloc— sinó de qui hi va anar i va tornar a casa sense representació. No és cap defecte del sistema ni cap veredicte: és una conseqüència de repartir un nombre enter de regidories, i qui llegeix que ho jutgi.
2 persones han entrat al ple a mig mandat, rellevant algú que va plegar: les fonts obertes no en publiquen el motiu, i de canvis de grup no n'informem perquè la font escriu les mateixes sigles de maneres diferents.
Què ha fet aquest govern amb els comptes
El balanç del mandat
Compara el primer exercici liquidat d'aquest mandat (2023) amb l'últim que consta (2025).
| Indicador | 2023 | canvi | 2025 | Diferència |
|---|---|---|---|---|
| El que el poble deu, per habitantdeute viu a 31 de desembre dividit pel padró d'aquell any | 0 € | ↑ | 551 € | +551 € el mandat anterior, −376 € |
| El que sobra cada anyun cop pagat el funcionament i les quotes del deute (estalvi net) | 22,6 % | ↓ | 17,5 % | −5,1 % el mandat anterior, +15,1 % |
| Del que pressuposten per invertir, quant gastensobre el pressupost definitiu d'inversions, amb les modificacions incloses | 12,4 % | ↑ | 99,7 % | +87,3 % el mandat anterior, −86,8 % |
| Invertit per habitantcapítol 6 liquidat | 1.427 € | ↑ | 3.516 € | +2.089 € el mandat anterior, +349 € |
| Part dels ingressos que va a personalno és la plantilla: hi pesen el conveni, l'antiguitat i el que està externalitzat | 35,2 % | ↑ | 38,6 % | +3,4 % el mandat anterior, −2,2 % |
| Dies que triguen a pagar els proveïdorsperíode mitjà de pagament; per sobre de 30 dies és un incompliment | 4 dies | ↑ | 8 dies | +4 dies el mandat anterior, −14 dies |
Cada any d'aquest mandat s'han quedat sense gastar, de mitjana, 273.794 € del pressupost d'inversions. No se sumen els anys: els crèdits que no es gasten es traspassen al següent i es tornarien a comptar. Un pressupost d'inversions molt poc executat sol voler dir que s'ha pressupostat de més, no necessàriament que no s'hagi fet res.
La lletra petita
Hi ha 3 exercicis liquidats dels 4 que té el mandat: les liquidacions triguen, i el darrer any encara no hi és. En aquest mandat hi ha hagut canvi d'alcaldia, així que les xifres són del govern, no d'una persona. Que una xifra millori o empitjori no vol dir que s'hagi fet bé o malament: vol dir que ha canviat.Com queda respecte dels seus
Comparat amb els 32 municipis catalans fins a 100 habitants. Destaca en 2 indicadors i va endarrerit en 1.
- El que sobra cada any pitjor que el 52 %
- El que sobra abans de pagar el deute (estalvi brut) pitjor que el 58 %
- Saldo no financer pitjor que el 61 %
- Càrrega financera pitjor que el 83 %
- Inversions executades millor que el 98 %
- Rapidesa pagant els proveïdors millor que el 85 %
La lletra petita
Cada barra és la posició dins del grup, i sempre vol dir el mateix: com més llarga, millor està aquest municipi en aquell indicador. Comparar-lo amb tot Catalunya barrejaria Barcelona amb pobles de tres-cents habitants i no voldria dir res.Deute per habitant, any a any
| Any | Deute per habitant | Mediana del grup |
|---|---|---|
| 2015 | 3.014 € | 0 € |
| 2016 | 2.329 € | 0 € |
| 2017 | 1.814 € | 0 € |
| 2018 | 1.235 € | 0 € |
| 2019 | 376 € | 0 € |
| 2020 | 176 € | 0 € |
| 2021 | 187 € | 0 € |
| 2022 | 0 € | 0 € |
| 2023 | 0 € | 0 € |
| 2024 | 0 € | 0 € |
| 2025 | 551 € | 0 € |
- 2015-2019 · ÀNGEL VILLARTE CANES (CiU)
- 2019-2023 · Àngel Villarte Canes (JxCAT)
- 2023-2027 · Genís Villarte Artigues (Junts)
La lletra petita
Deute viu a 31 de desembre de cada any, dividit pel padró d'aquell any; l'últim exercici tancat que consta és el 2025. Les comparacions són amb els 32 municipis catalans fins a 100 habitants, no amb tot Catalunya: comparar un poble amb Barcelona no diu res. Això no és una nota al govern: diu com estan els comptes, no si algú ho ha fet bé.Com ha anat aquests quatre anys
El que ha canviat des del començament del mandat, i el mateix canvi als municipis de la seva mida.
- Recollida selectiva −0,8 punts de 46 el 2023 a 46 el 2024 als 32 de la seva mida, −0,8
- Rebut mitjà d'IBI 0 € l'any de 350 el 2023 a 350 el 2025 als 31 de la seva mida, +0,1 %
- Deute per habitant +551,0 € de 0 el 2023 a 551 el 2025 sense comparació de grup
- Gent que hi viu +2 persones de 67 el 2023 a 69 el 2025 als 32 de la seva mida, −3
La xifra de la dreta és el mateix canvi als municipis de la seva mida. Un poble que millora menys que els seus no ha millorat: s'ha quedat enrere, i al revés. No hi posem cap veredicte: hi són les dues xifres i qui llegeix que jutgi.
La lletra petita
La població no la decideix l'ajuntament. Un ajuntament no decideix qui neix, qui mor ni qui es muda. Aquestes xifres descriuen el poble, no la gestió del consistori, i el que sí que en depèn és què hi fa a partir d'aquí: llars d'infants, atenció domiciliària, habitatge.On han posat els diners, servei a servei
| Què | Canvi de la despesa per habitant del 2023 al 2025 | Municipis fins a 100 habitants |
|---|---|---|
| Vies públiques | −523,7 €/hab | −0,5 €/hab |
| Deute públic | +63,2 €/hab | 0,0 €/hab |
| Instal·lacions esportives | +48,3 €/hab | 0,0 €/hab |
| Serveis socials | −43,4 €/hab | 0,0 €/hab |
| Aigua potable | +36,7 €/hab | +12,1 €/hab |
| Òrgans de govern | −10,7 €/hab | +4,6 €/hab |
| Escombraries i residus | +2,6 €/hab | 0,0 €/hab |
| Enllumenat públic | +2,5 €/hab | 0,0 €/hab |
Els altres 2 programes, amb la mateixa escala
| Què | Canvi de la despesa per habitant del 2023 al 2025 | Municipis fins a 100 habitants |
|---|---|---|
| Parcs i jardins | +2,3 €/hab | 0,0 €/hab |
| Neteja viària | +1,6 €/hab | 0,0 €/hab |
La lletra petita
Euros per habitant liquidats, del 2023 al 2025, en euros corrents i sense descomptar la inflació. Gastar-hi més no vol dir fer-ho millor: vol dir haver-hi posat més diners. La ratlla grisa és el mateix canvi als municipis de la seva mida. Els programes on l'ajuntament no hi posava res ni al començament ni al final del mandat no hi surten.Com ha anat la seguretat
El Ministeri de l'Interior només publica el balanç de criminalitat dels municipis de més de 20.000 habitants —70 a Catalunya—, i aquest no hi és. El que es publica per a tot Catalunya —els fets penals que coneixen els Mossos— va per àrea bàsica policial, que agrupa municipis sencers, i no es pot atribuir a un poble sol: val més cap xifra que una xifra d'una altra banda.
Què hi decideix l'ajuntament. La seguretat aquí la porten sobretot els Mossos d'Esquadra i, als ports, aeroports i fronteres, la Policia Nacional i la Guàrdia Civil. El que hi posa l'ajuntament és la policia local, les ordenances de civisme, l'enllumenat i l'urbanisme: l'entorn on passen les coses, no la investigació dels delictes.
Quants vehicles hi ha
El 2024 hi havia 82 vehicles domiciliats: 1.242 per cada 1.000 habitants, i 61 de cada 100 són turismes.
- Vehicles per 1.000 habitants 1.242 2024 · la mediana dels 32 de la seva mida, 1.350 · percentil 27
- Turismes 50 758 per 1.000 hab. · el 61,0 % del parc
- Motocicletes 12 182 per 1.000 hab. · el 14,6 % del parc
| Mena de vehicle | 2024 | del parc | per 1.000 hab. |
|---|---|---|---|
| Turismes | 50 | 61,0 % | 758 |
| Motocicletes | 12 | 14,6 % | 182 |
| Camions, furgonetes i tractors industrials | 17 | 20,7 % | 258 |
| Autobusos i altres | 3 | 3,7 % | 46 |
| Total | 82 | 100,0 % | 1.242 |
Compta els vehicles amb permís de circulació domiciliats al municipi a final d'any, no els que hi circulen: un poble amb una empresa de lloguer o una flota d'autocars pot tenir més vehicles que veïns. Els ciclomotors no hi són.
Què hi decideix l'ajuntament. El permís de circulació el dona la DGT, i que hi hagi més o menys vehicles depèn de si hi ha tren o autobús, de si el poble és dispers i de si hi ha empreses que hi domicilien flotes. El que hi posa l'ajuntament és l'impost de vehicles, l'aparcament regulat, els carrils bici i la zona de baixes emissions si en té.
Font: Idescat, a partir de la DGT., parc de vehicles del 2024, actualitzat el 2025-11-10, consultat el 2026-09-03. La taxa es fa amb el padró del 2024 (66 habitants). La comparació és amb els municipis del mateix tram de població i només amb els que tenen la dada.
Els diners: quants són, d'on surten i on van
Quant gasta en total
El que aquest ajuntament ha acabat gastant, abans de mirar en què.
- El que gasta en total 557.341 € liquidat el 2025 · 69 habitants
- Per habitant 8.077 € 20192025 Del 2019 al 2025: +2.583 € (+47,0 %) el mateix total dividit pel padró d'aquell any
D'aquest exercici no en tenim què és habitual als municipis de la seva mida, i per tant la xifra va sola. Sense comparació no diu si és molta o poca.
Això és una liquidació, no un pressupost. El pressupost és el que el ple aprova abans de començar l'any; la liquidació és el que l'ajuntament ha acabat reconeixent com a obligació, amb les modificacions de l'exercici incloses. No són la mateixa cosa i barrejar-les seria un error: del pressupost aprovat no hi ha cap font amb la mateixa definició per als 947 municipis, i per això aquesta pàgina no en publica cap xifra.
La lletra petita
Obligacions reconegudes netes, en euros corrents i sense descomptar la inflació. Els euros per habitant de cada exercici es divideixen pel padró d'aquell any. Liquidació del pressupost per programes, Consorci AOC, a partir de les liquidacions dels ens locals.D'on surten
Aquests són els ingressos que l'ajuntament decideix directament: impostos, taxes i preus públics. Les transferències d'altres administracions no hi entren.
- IBI 2854 € habitual 723 % per sobre la mediana catalana
- Activitats econòmiques 324 € habitual 1280 % per sobre la mediana catalana
- Taxes 80 € habitual 64 % per sota la mediana catalana
- Vehicles 49 € habitual 23 % per sota la mediana catalana
- Preus públics 1,86 € habitual 88 % per sota la mediana catalana
3.309 € per habitant en impostos i taxes municipals, sumant-ho tot.
La lletra petita
Recaptat el 2025, en euros per habitant. La marca vertical és la mediana de tots els municipis catalans amb dada. És el que es recapta al terme dividit pels empadronats, no el que paga cada veí: on hi ha moltes segones residències, part de l'IBI el paga gent que no hi viu.On van
- Administració general 5308 € habitual 863 % per sobre la mediana catalana
- Actuacions econòmiques 1228 € habitual 1461 % per sobre la mediana catalana
- Educació, cultura i esport 1055 € habitual 218 % per sobre la mediana catalana
- Serveis públics bàsics 404 € habitual 30 % per sota la mediana catalana
- Deute públic 69 € habitual 20 % per sobre la mediana catalana
- Protecció i promoció social 12 € habitual 76 % per sota la mediana catalana
La lletra petita
Liquidat el 2025. Les àrees són les de la classificació per programes, iguals per a tots els ajuntaments, i sumen el total.Què paga la gent
El que costa l'aigua, el que surt al rebut de l'IBI i els tipus que vota el ple, amb els avisos que fan que aquestes xifres es puguin comparar sense mentir.
L'IBI
- Rebut mitjà d'IBI urbà 350 € 20062025 l'any, el 2025 (dada provisional) · 33 rebuts Als 32 municipis fins a 100 habitants el més habitual són 187 €.
Del 2023 al 2025 el rebut mitjà ha passat de 350 € a 350 € (0,0 %). Als 31 municipis de la seva mida on la variació és atribuïble al ple, la mediana ha estat +0,1 %.
La lletra petita
Rebut mitjà = quota íntegra dividida pels rebuts. No és el tipus impositiu. No és el tipus impositiu que vota el ple: dos pobles amb el mateix tipus tenen rebuts diferents si el cadastre els valora diferent. Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI), taula 173 · Idescat.Els tipus que vota el ple
- Activitats (IAE), màxim
- 3,8
- IBI urbà
- 0,5 %
- Cotxe de 12-16 CV
- 71,94 €
- Última revisió cadastral
- 2004
La lletra petita
Tipus vigents el 2025, tal com els declara cada ajuntament al mateix formulari. No els comparem amb els d'altres municipis a propòsit: un tipus més alt no vol dir un rebut més alt, perquè el que mana és el valor cadastral i la majoria de municipis el tenen revisat fa dècades. El que es paga de veritat és el rebut mitjà de més amunt, en euros.Què costa el govern, i què se'n pot saber
El que l'ajuntament dedica a retribuir els membres del seu govern, què en publica de cada regidoria i qui, a més, té un càrrec en un altre ens. Cap xifra de sou individual: la que publiquen els ajuntaments és només la part que paguen ells, i publicar-la exculparia.
- El que hi dedica l'ajuntament 18.131 € retribucions dels membres dels òrgans de govern, 2024 20192024
- Per habitant 274,7 € 102 % per sobre de la mediana dels municipis fins a 100 habitants
- Per regidoria del ple 6.044 € 89 % per sobre de la mediana dels municipis fins a 100 habitants no és el que cobra cap regidor: és el total dividit pels escons
- Sou de l'alcaldia 17.497 € l'any bruts, el 2024, segons el que publica el Ministeri · parcial la mediana de les 659 alcaldies catalanes amb sou és 23.040 €
Comparat amb els 25 municipis fins a 100 habitants dels quals en tenim la liquidació.
Del 2023 al 2024, el que l'ajuntament hi dedica ha passat de 17.767 € a 18.131 € (+2,0 %).
La lletra petita
Euros corrents, sense descomptar la inflació. «Per regidoria» és el total del municipi dividit pels escons del ple, no el que cobra cap regidor: en la majoria de plens només una part dels membres té dedicació. Les dietes i les indemnitzacions de l'article 23 inclouen el personal i no només els electes, i no se sumen mai amb les retribucions dels òrgans de govern. Les files de regidoria d'aquest full no porten nom: diuen quantes en cobren i quant, mai qui. «Sense dedicació» amb import vol dir assistències i indemnitzacions, no un sou. El que declara aquest ajuntament al Ministeri: Inventari de retribucions dels membres de les corporacions locals (ISPA 2025), Ministeri per a la Transformació Digital i de la Funció Pública, consultat el 2026-08-30.Què contracta, i amb quanta competència
Quant ha adjudicat aquest ajuntament i quantes de les seves licitacions van rebre una sola oferta, comparat amb els municipis de la seva mida.
- El que ha adjudicat 411.430 € 8 contractes, de l'1 de gener del 2025 al 21 d'agost del 2026
- Per habitant, el 2025 953 € la mediana dels 18 municipis fins a 100 habitants és 2.124 €
- Licitacions amb una sola oferta — només 1 licitacions publiquen quantes ofertes van rebre, i amb tan poques el percentatge no vol dir res
Una sola oferta no vol dir que res s'hagi fet malament: hi ha serveis amb un únic proveïdor possible a la comarca. Vol dir que en aquell concurs no hi va haver competència, i qui llegeix que ho jutgi.
La font només publica adjudicacions de l'1 de gener del 2025 al 21 d'agost del 2026: és una finestra curta i no s'hi pot llegir cap tendència. Els noms de les empreses adjudicatàries hi són i aquí no es publiquen; qui vulgui saber qui ha guanyat cada contracte té l'enllaç a la plataforma.
La lletra petita
Font: Plataforma de Serveis de Contractació Pública (PSCP), via dades obertes de l'AOC.Les escombraries: el que costen i el que se'n recull
Els euros que hi van i el que se'n recull bé, any a any i amb la mateixa base temporal. És l'única manera de mirar un pressupost i veure què n'ha sortit.
| Any | Escombraries | Recollida selectiva |
|---|---|---|
| 2023 | 58,3 € | 46,5 % |
| 2024 | 56,1 € | 45,6 % |
| 2025 | 60,9 € | — |
- Despesa en escombraries Del 2023 al 2025: +2,6 €/hab · als 25 de la seva mida, 0,0 €/hab
- Recollida selectiva Del 2023 al 2024: −0,8 punts · als 32 de la seva mida, −0,8 punts
La lletra petita
Quants diners costa recollir les escombraries, que és la despesa que tothom paga per taxa i tothom veu passar pel carrer. La despesa és en euros per habitant d'obligacions reconegudes netes, sense descomptar la inflació. Dels 945 ajuntaments que van liquidar el 2024, 816 hi destinen alguna cosa i 129 no hi destinen ni un euro. «liquidacio: false» vol dir que aquell exercici encara no s'ha liquidat i no en sabem res. Un import de 0 € vol dir que l'ajuntament ha presentat els comptes i no hi ha destinat cap euro.No hi posem cap veredicte: gastar-hi més no vol dir fer-ho millor, i reciclar més amb menys diners tampoc no vol dir que la despesa sobri. Hi són les dues sèries i les dels seus.
El ple, elecció a elecció
L'ajuntament ha canviat de mans 7 vegades en 12 eleccions.
- 5 19795
- 41 19835
- 41 19875
- 5 19915
- 14 19955
- 1 19991
- 1 20031
- 1 20071
- 3 20113
- 3 20153
- 3 20193
- 20230
- PSC
- CiU
- Junts
- Llistes locals
- PP
La lletra petita
Cada columna és el ple sortit d'una elecció, i cada tros, una força. Comparem per força i no per sigles perquè les coalicions locals es rebategen sovint: el mateix partit hi surt com a PSC-PSOE, PSC-PM i PSC-CP segons l'any. Les llistes sense marca supramunicipal van totes juntes com a «llistes locals». Les tres últimes, candidatura a candidatura. Regidories obtingudes el 2015, el 2019 i el 2023, ara sí amb el nom exacte de cada llista.| 2023 |
|
|---|---|
| 2019 |
|
| 2015 |
|
Aquí es vota persones
Als municipis de fins a 250 habitants no es vota una llista sinó persones: cada elector escriu a la papereta els noms que vol, de la candidatura que vulgui, i surten elegides les més votades (article 184 de la llei electoral). Als que funcionen en consell obert s'elegeix directament només l'alcaldia, i la resta de decisions les pren l'assemblea de veïns. La darrera elecció amb dades aquí és la del 2019; les del 2023 encara no hi són.
El 2019 s'elegien 3 regidories entre 5 persones; cada elector podia escriure fins a dos noms. Van votar 63 dels 65 electors (2 en blanc, 1 nul).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Àngel Villarte Canes | JUNTS | 45 | sí |
| Antoni Fàbrega Mijana | JUNTS | 24 | sí |
| Núria Companys Castro | JUNTS | 19 | sí |
| Anna Fornells Pascuet | IT-AM | 15 | no |
| Manuel Delfa Garrido | IxT-CP | 2 | no |
Les anteriors
2015 · 3 regidories, 5 persones
El 2015 s'elegien 3 regidories entre 5 persones; cada elector podia escriure fins a dos noms. Van votar 55 dels 64 electors (4 nuls).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Àngel Villarte Canes | CiU | 46 | sí |
| Antoni Fàbrega Mijana | CiU | 30 | sí |
| Núria Companys Castro | CiU | 17 | sí |
| Miguel José Fernández Báez | CP | 2 | no |
| Manel Cosculluela Puyuelo | PP | 1 | no |
2011 · 3 regidories, 6 persones
El 2011 s'elegien 3 regidories entre 6 persones; cada elector podia escriure fins a dos noms. Van votar 65 dels 72 electors (1 en blanc, 2 nuls).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Àngel Villarte Canes | CiU | 48 | sí |
| Antoni Fàbrega Mijana | CiU | 28 | sí |
| Núria Companys Castro | CiU | 19 | sí |
| Vicente Clotet Solsona | P.P. | 14 | no |
| Marta Coll Peró | IT-AM | 8 | no |
| Pilar Soriano Tejal (ind) | IT-PM | 1 | no |
2007 · 1 regidoria, 2 persones
El 2007 s'elegia una sola persona, l'alcaldia: el municipi funciona en consell obert entre 2 persones; cada elector podia escriure un sol nom. Van votar 42 dels 53 electors (4 en blanc, 1 nul).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Antonio Armengol Serra | PSC-PM | 33 | sí |
| Maria Yolanda Larren Baño S | PP | 4 | no |
2003 · 1 regidoria, 2 persones
El 2003 s'elegia una sola persona, l'alcaldia: el municipi funciona en consell obert entre 2 persones; cada elector podia escriure un sol nom. Van votar 27 dels 29 electors.
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Antoni Armengol Serra | CIU | 17 | sí |
| Modesto Orobitg Aldoma | PP | 10 | no |
1999 · 1 regidoria, 2 persones
El 1999 s'elegia una sola persona, l'alcaldia: el municipi funciona en consell obert entre 2 persones; cada elector podia escriure un sol nom. Van votar 28 dels 29 electors.
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Antoni Armengol i Serra | CIU | 24 | sí |
| Jose Maria Tuca Mitjana | PP | 4 | no |
1995 · 5 regidories, 11 persones
El 1995 s'elegien 5 regidories entre 11 persones; cada elector podia escriure fins a quatre noms. Van votar 140 dels 162 electors (1 en blanc).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Ignacio Villarte Gabriel (pp) | PP | 84 | sí |
| Jose Maria Tuca Mitjana ( Pp) | PP | 82 | sí |
| Juan Pijuan Sabertes (pp) | PP | 78 | sí |
| Antonio Armengol Serra (p P) | PP | 75 | sí |
| Jose Carabasa Companys | CIU | 56 | sí |
| Josep Soldevila Solsona | CIU | 56 | no |
| Celestino Roca Canudes | CIU | 55 | no |
| Vicente Clotet Solsona | CIU | 54 | no |
| Juan Sabartres Besora (pp ) | PP | 11 | no |
| Manuel Caballol Giralt | CIU | 3 | no |
| Ignaci Sole i Casals | ERC | 0 | no |
1991 · 5 regidories, 5 persones
El 1991 s'elegien 5 regidories entre 5 persones; cada elector podia escriure fins a quatre noms. Van votar 110 dels 205 electors (7 en blanc, 2 nuls).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Josep Soldevila Solsona | CIU | 86 | sí |
| Manuel Caballol Giralt | CIU | 74 | sí |
| Celesti Roca Canudes | CIU | 73 | sí |
| Vicenc Clotet Solsona | CIU | 72 | sí |
| Josep Carabasa Companys | CIU | 53 | sí |
1987 · 5 regidories, 10 persones
El 1987 s'elegien 5 regidories entre 10 persones; cada elector podia escriure fins a quatre noms. Van votar 173 dels 188 electors (3 en blanc, 1 nul).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Josep Soldevila Solana | CIU | 90 | sí |
| Vicent Clotet Solsona | CIU | 88 | sí |
| Celesti Roca Canudes | CIU | 86 | sí |
| Jose Escolies Cugat | CDS | 83 | sí |
| Manuel Caballol Giralt | CIU | 83 | sí |
| Jose Maria Tuca Mitjana | CDS | 82 | no |
| Ignacio Villarte Gabriel | CDS | 80 | no |
| Jose Maria Companys Vila | CDS | 80 | no |
| Carmen Llosa Boixadera | CIU | 3 | no |
| Jose Torruellasoldevila | CDS | 1 | no |
1983 · 5 regidories, 10 persones
El 1983 s'elegien 5 regidories entre 10 persones; cada elector podia escriure fins a quatre noms. Van votar 149 dels 161 electors (1 en blanc).
| Persona | Candidatura | Vots | Elegida |
|---|---|---|---|
| Josep Soldevila Soldevila | CIU | 83 | sí |
| Mª Carmen Closa Boixadera | CIU | 82 | sí |
| Vicent Clotet Solsona | CIU | 81 | sí |
| Celesti Roca Canudes | CIU | 79 | sí |
| Jose Mª Tuca Mitjana | AP-PDP-UL | 66 | sí |
| Juan Sabartes Solans | AP-PDP-UL | 66 | no |
| Ignacio Villarte Gabriel | AP-PDP-UL | 65 | no |
| Miguel Bosch Solsona | AP-PDP-UL | 64 | no |
| Josep Mª Companys Vila | CIU | 1 | no |
| Miguel Ros Villarte | AP-PDP-UL | 1 | no |
Font: Ministeri de l'Interior, fitxers de candidats dels municipis de menys de 250 habitants de les municipals 1983-2019, consultats el 2026-09-03. Els noms s'escriuen com els publica el Ministeri; l'enllaç porta a la fitxa de qui és avui al ple amb el mateix nom.
Qui hi va anar a votar
- 2023 91,4 % +12,2 punts per sobre de la mediana dels 32 municipis fins a 100 habitants (79,1 %) 53 de 58 · 2 en blanc
- 2019 96,9 % +11,5 punts per sobre de la mediana (85,4 %) 63 de 65 · 2 en blanc
- 2015 85,9 % +8,3 punts per sobre de la mediana (77,6 %) 55 de 64 · 0 en blanc
- El més baix 51,3 %
- La mediana del grup el municipi del mig79,1 %
- El més alt 100,0 %
El cens i la participació des del 1979
El 2023 el cens electoral era de 58 persones i hi van votar 53, el 91,4 %. Des del 1979 el cens ha minvat un 66,3 %: el màxim va ser el del 1991 (205) i el mínim el del 1999 (29). La participació més alta va ser la del 2019 (96,9 %) i la més baixa la del 1991 (53,7 %).
aquest municipi mediana dels fins a 100 habitants
Les xifres, elecció a elecció
| Elecció | Cens | Votants | Participació | Mediana dels de la seva mida | En blanc |
|---|---|---|---|---|---|
| 1979 | 172 | 130 | 75,6 % | 64,2 % | 11 |
| 1983 | 161 | 149 | 92,5 % | 76,0 % | 1 |
| 1987 | 188 | 173 | 92,0 % | 67,8 % | 3 |
| 1991 | 205 | 110 | 53,7 % | 78,1 % | 7 |
| 1995 | 162 | 140 | 86,4 % | 81,8 % | 1 |
| 1999 | 29 | 28 | 96,6 % | 78,1 % | 0 |
| 2003 | 29 | 27 | 93,1 % | 80,9 % | 0 |
| 2007 | 53 | 42 | 79,2 % | 79,3 % | 4 |
| 2011 | 72 | 65 | 90,3 % | 83,8 % | 1 |
| 2015 | 64 | 55 | 85,9 % | 77,7 % | 0 |
| 2019 | 65 | 63 | 96,9 % | 85,4 % | 2 |
| 2023 | 58 | 53 | 91,4 % | 79,2 % | 2 |
Què hi decideix l'ajuntament. El cens el fa l'Oficina del Cens Electoral a partir del padró, i que creixi o minvi és demografia: gent que arriba, gent que marxa i gent que fa divuit anys. La participació depèn de la mida del municipi i de com de disputada és l'elecció; un ajuntament hi pot posar informació i meses a prop, i poca cosa més.
Font: Processos electorals · Participació, Generalitat de Catalunya, Subdirecció General de Processos Electorals i Democràcia Directa, 1979-2023, consultat el 2026-09-03. La participació és votants sobre cens, calculada aquí. La mediana és la dels municipis fins a 100 habitants segons el padró d'avui, també a les eleccions antigues, i només amb els que tenen la dada.
Qui hi viu
El cens del 2025 hi compta 69 persones. Del 2023 ençà, +2 persones (+3,0 %), quan als 32 municipis de la seva mida la variació habitual ha estat −2,5 %.
Això no ho decideix l'ajuntament. Un ajuntament no decideix qui neix, qui mor ni qui es muda. Aquestes xifres descriuen el poble, no la gestió del consistori, i el que sí que en depèn és què hi fa a partir d'aquí: llars d'infants, atenció domiciliària, habitatge.
- Empadronats
69
19982025
el 2025 · el cens en compta 69
Del 2023 al 2025: +2 · als 32 de la seva mida, −2
Població. Per sexe · Idescat
Què compta exactament
Persones inscrites al padró municipal d'habitants a 1 de gener. Compta empadronats, no residents: qui viu al poble sense empadronar-s'hi no hi surt, i qui hi manté l'empadronament sense viure-hi sí. - Pes de la població de nacionalitat estrangera 4,3 % 20212025 3 persones · a tot Catalunya, 18,7 % Del 2023 al 2025: +1,3 punts · als 32 de la seva mida, +0,1 punts Població. Per nacionalitat · Idescat
| Edat | Aquí | Des del 2021 | A tot Catalunya | Del 2023 al 2025 | Als 32 de la seva mida |
|---|---|---|---|---|---|
| De 0 a 15 anys | 8,7 % | 20212025 | 14,4 % | −0,3 punts | −0,1 punts |
| De 65 anys o més | 27,5 % | 20212025 | 19,7 % | +0,7 punts | +0,4 punts |
| Edat mitjana | 51,2 anys | 20212025 | 43,7 anys | +1,1 anys | +0,2 anys |
Població. Per grups d'edat · Idescat
També: 0 infants de 0 a 2 anys Població. Per grups d'edat · Idescat · 4 persones de 85 anys o més Població. Per grups d'edat · Idescat · 2 hi consten al padró però viuen a l'estranger Població resident a l'estranger a 1 de gener. Per sexe · Idescat.
Padró i cens, els anys que falten, i les dues xifres de l'origen
Al padró n'hi ha 69 i al cens 69: exactament els mateixos. El padró compta persones empadronades i el cens estima qui hi resideix. Als municipis turístics el padró sol anar per sobre. Persones inscrites al padró municipal d'habitants a 1 de gener. Compta empadronats, no residents: qui viu al poble sense empadronar-s'hi no hi surt, i qui hi manté l'empadronament sense viure-hi sí.
Persones que no tenen la nacionalitat espanyola. NO és el mateix que haver nascut fora: n'hi ha que han nascut aquí, i n'hi ha de nascudes fora que sí que tenen nacionalitat espanyola.
Els percentatges d'aquest bloc —d'on ve la gent i quines edats hi ha— no poden anar tan enrere: surten del cens de població, que l'Idescat publica any a any des del 2021 i que abans no existeix amb aquesta definició. El padró sí que hi va, i és l'única sèrie d'aquest bloc que s'ha pogut allargar.
D'on ve la gent: dues xifres que no compten el mateix. El 2025, 3 persones (4,3 %) tenen nacionalitat estrangera i 6 persones (8,7 %; a tot Catalunya, 25,1 %) han nascut a l'estranger. Persones nascudes fora d'Espanya, tinguin la nacionalitat que tinguin. NO és el mateix que ser estranger: la majoria de qui fa anys que hi viu té nacionalitat espanyola. Població. Per lloc de naixement · Idescat
Entre les dues xifres hi ha 3 persones de diferència, i la més alta és la del lloc de naixement. Són dos recomptes de coses diferents, no dues estimacions de la mateixa cosa. Ni la suma ni la resta de tots dos vol dir res.
Les edats, què compta cada fila: Persones de 0 a 15 anys sobre el total de població censada, tal com ho calcula l'Idescat. Persones de 65 anys o més sobre el total de població censada, tal com ho calcula l'Idescat. Edat mitjana de la població censada, calculada per l'Idescat.
Cada xifra s'ha de presentar amb l'enllaç que ha donat l'API, tal com l'ha donat. No se'n pot construir cap ni modificar-ne cap. Les condicions d'ús de les seves API són a idescat.cat; la llista de taules d'aquest municipi és al peu de la pàgina.
Dones i homes
- De dones al ple Sense dada el conjunt de candidatures només en dona 2 persones electes de les 3 regidories d'aquest ple, i un percentatge sobre aquestes 2 no seria el del ple
- De dones a les llistes 25 % 1 de 4 candidatures
- Caps de llista 0 de 0 eren dones
La lletra petita
La mediana del grup es calcula només amb els municipis dels quals tenim la llista d'electes sencera, i per això aquest no hi entra ni s'hi compara. La llei electoral demana llistes equilibrades —ni més d'un 60 % ni menys d'un 40 % de cap sexe—, i això és de les llistes, no del resultat.Nascuts aquí, segons Wikidata
Wikidata hi situa una persona nascuda.
- Solés Carabasa Closa1987 · políticQ130702816 a Wikidata
Lloc de naixement (P19) segons Wikidata (dades CC0 1.0), consultat el 3 de setembre del 2026. Es pot comprovar i completar a l'element Q1766639.
Què en sabem i què no
Tenim indexades 30 actes de sessions des del juny del 2023, l'última del 15 de maig del 2026.
El seu portal de transparència publica 131 dels 156 apartats que li tocarien (84 %).
Els 9 apartats que hi consten publicats, un per un
- Retribucions, indemnitzacions i dietes 89 %
- Declaracions de béns i activitats dels càrrecs 82 %
- Ordre del dia dels plens 94 %
- Opinions i propostes dels grups municipals 74 %
- Compte general (els comptes anuals) 100 %
- Execució del pressupost, trimestre a trimestre 92 %
- Auditories de comptes 81 %
- Contractes adjudicats i per quin procediment 78 %
- Ajuts i subvencions atorgats 89 % actualitzat el 2024
Els papers d'aquest mandat
El cartipàs del mandat 2023-2027 és el document que diu quina àrea porta cada regidoria i quines competències s'han delegat. Publicat el 24 de juliol del 2023. Cartipàs municipal per al mandat 2023-2027.
2 ordenances i reglaments s'han aprovat des del 2023. Els últims:
- Ordenança número 20, gestió dels residus de la construcció 26 de març del 2026
- Pla de protecció civil 8 d'agost del 2024
La lletra petita
Fonts: Cartipàs: organització política (CIDO), via dades obertes de l'AOC · Ordenances reguladores i reglaments (CIDO), via dades obertes de l'AOC.Les actes: què n'hem llegit
Les actes d'aquest municipi les tenim indexades però no llegides: buidar-les punt per punt es fa als municipis de més de 20.000 habitants, on una votació dividida és una notícia i no una excepció. Fins que hi arribem, tot el que hi ha en aquesta pàgina surt de dades obertes i de càlculs que qualsevol pot repetir.Tot el que hi ha en aquesta pàgina, en CSV i en JSON, amb l'esquema documentat de cada camp i la seva font.
D'on surt tot això
- Padró, alcaldia i dades de l'ens: Generalitat de Catalunya,
6nei-4b44. - Vots i regidories de 2015, 2019 i 2023:
ntc4-rnwr. - Participació i vots en blanc:
irrv-2mfc. - Historial d'alcaldies:
2v2p-vu4h. - Llistes de candidats i sexe:
xnfg-weec. - Índex d'actes: Consorci AOC,
b5d370d0. - Liquidació pressupostària per capítols: AOC,
81f18313. - Deute viu: AOC,
34db8dc5. Pagament a proveïdors:eecca986. - Resultats de les dotze eleccions municipals des del 1979: AOC,
3539f7e6. - Tipus impositius: AOC,
82ae0ea2. Portal de transparència:1a9c1ede. - Ajuntaments sense oposició: Síndic de Greuges,
943d6174. - Recaptació i despesa per habitant: Generalitat,
ytva-5kp3. - Població, edats i lloc de naixement: Institut d'Estadística de Catalunya (Idescat), taules
pmh/446/477,censph/5992/5987,censph/293/296,censph/16400/19880,censph/10/5975,censph/539/5976,phre/3697/3577,censph/5990/25049. Les seves dades no són CC: Cada xifra s'ha de presentar amb l'enllaç que ha donat l'API, tal com l'ha donat. No se'n pot construir cap ni modificar-ne cap. Condicions d'ús de les seves API a idescat.cat. - Preu de l'aigua: full de tarifes de l'Agència Catalana de l'Aigua, 2025-07-11.
- Rebut mitjà d'IBI: Idescat, a partir de la Direcció General del Cadastre.
- Despesa liquidada per programes: Consorci AOC, a partir de les liquidacions dels ens locals,
5b96829f-d724-4059-a38a-abf514830558.